Редбро – високопродуктивна м’ясо-яєчна порода курей
30 Січня, 2023Ломан Браун — найнесучіший крос.
31 Січня, 2023
Породу Фоксі Чік легко впізнати за її яскраво-червоним оперенням. Недосвідчені фермери можуть сплутати курчат зі звичайною домашньою птицею. Але знаючи основні ознаки цього можна уникнути. Кури запальні, забіякуваті, неспокійні. Навіть на початковому етапі вже виявляють агресію до птахів, що їх оточують. Через це цю породу рекомендуємо тримати окремо.
Переваги та недоліки породи Фоксі Чик
Незважаючи на агресивну поведінку, птиця дуже добре пристосовується до довкілля. Тому багато хто бере курчат на продаж. Вони швидко адаптуються до нашої зими, невибагливі до кормів. У самок виражається материнський інстинкт, що дозволяє розводити породу в домашніх умовах без спеціальних підготовок.
Якщо немає можливості організувати теплий курник, зробити комфортний для курей мікроклімат — не біда. Фоксі Чик чудово адаптується, навіть підвищена вологість їм не пошкода.
Головним недоліком курей є малий період несучості, коли самки здатні нести великі яйця.
Продуктивні якості кури Фоксі чик
Фоксі Чік відносять до великого кросу, але це все ж таки не
бройлери . Півні виростають до 5-6 кг, а самки – до 3,5-4 кг. При цілеспрямованій відгодівлі самці досягають ще більшої маси. Однак їх все ж таки не вигідно тримати так довго, оскільки витрати на корм перевищуватимуть очікувану користь. Хоча з птиці виходить цілком дієтичне м'ясо з відмінними смаковими якостями. Оптимальний час вибою для них становить 8-10 місяців. Після цього м'ясо починає втрачати ніжність, яка властива цим куркам.
Молодняк визріває вже на 4-5 місяць. У середньому за сезон несучка дає щонайменше 180 яєць середнього розміру. Курки швидко переносять період линяння, тому це ніяк не позначається на продуктивності.
Під час линяння птиці згодовують корми багаті на амінокислоти та сірку. У літній період сірка міститься у люцерні, луговому сіні. Зимою достатньо давати бобові та зерно. Таким чином можна простимулювати інший річний цикл яйцекладки. А коли починає з'являється нове оперення, концентрацію зернових знижують.
Нюанси утримання та організація годівлі
Оскільки Фоксі Чік нормально адаптується до будь-яких умов, тримати їх можна у будь-якому регіоні. Взимку навіть не доведеться опалювати курник, бо для них температура до -8 °С є нормою. Тим більше, що середній показник у нашій країні взимку рідко знижується до -10 °С.
Навіть якщо температура і знизилася, просто ограніжуйте вигул. Накидайте в пташник соломи, опилки. За наявності товстої кулі підстилки курі будуть відчуватись у нормі. Однак не забувайте, раз на дві-три тижні все ж таки доведеться змінювати підстилку, щоби вологість у поміщенні не зростала.
У теплий період жодних обмежень щодо вигулу не знадобиться. Чим більше птиця буде гуляти на свіжому повітрі, тим краще буде несучість. Поважно варто стежити в жарку погоду: не допускайте, щоб курі знаходилися під сонцем. Обов'язково організуйте тінь.
Сідало
Насісти роблять над землею на рівні 50-70 см. Для двох-трьох несучок передбачають одне гніздо. Тому самі визначте оптимальну кількість сідал.
Раз на кілька тижнів обов'язково змінювати у гнізді підстилку. У спеку там легко заводяться паразити, які заважатимуть птиці. Насамперед це стосується земляних бліх. Позбутися їх можна сірчаною шашкою, яку треба запалювати у відсутності птахів у курнику.
Рацій
Пташеня мають їсти комбікорм. Відкормують їх до перших трьох тижнів. Після малечі треба починати привчати до овочів, коренеплодів, зелені. Насамперед дають кропиву, кульбабу, люцерну.
Після місячного терміну раціон курей складається так:
- зерно ~60%;
- овочі ~25%;
- кісткова мука ~5%;
- ракушник ~5%;
- мел ~3%;
- вітамінні премікси ~2%.
Якщо ви бажаєте купити курчат Фоксі Чік або у вас є питання - дзвоніть нам.