Зайнятися розведенням бройлерів можна не маючи особливих навичок та підготовки. Для цього підійде невелика ділянка та господарська споруда. Залежно від кількості курей потрібно забезпечити мінімальний простір. На 1м 2 вміщаються і комфортно почуваються 12-15 бройлерів, тому для початківців рекомендується завести стадо не більше з 20 голів.
Якщо у вас є курник і в ньому проживають " несучки ", то це не біда - для старту можна зробити бройлерам дві окремі клітини одна над одною, щоб заощадити простір. У цьому слід відгородити їхню відмінність від інших курочок сіткою, щоб виключити їх спілкування, т.к. Маленьке потомство може запозичити болячки від великих особин.
На мій досвід скажу, що якщо ви не хочете морочитися зі спеціальними сітками "брудерами", придбайте кілька палет, витягніть з них дошки, залишивши їх тільки по краях і набийте сітку з осередком 20х15 мм. Поставте в кут, щоб у вас вже були дві-три стінки, а з лицьового боку сколотіть невеликі дверцята для подачі їжі та води.
Таким нехитрим способом ви зможете заощадити час на будівництві спеціальної клітки і в майбутньому вона ж послужить житлом для підрощеного молодняку.
Багато хто вважає, що півні більше важать, тому краще брати саме їх. Це не зовсім правильне твердження, тому що при грамотному підході, вага буде приблизно однакова, та й відібрати суто чоловічу стать досить проблематично у добового бройлера (якщо у вас немає необхідного досвіду).
Місце купівлі молодняку має бути перевіреним та надійним; зверніться до нас і ми допоможемо Вам вибрати відповідних курчат. Так ви убезпечите себе і зможете з гарантією взяти породу КОББ-500 або РОСС-308 .
На мій досвід скажу, що для початківців варто брати тижневих курчат, які попередньо вже вирощені і відгодовані. У перші 7-10 днів заводчик встиг привчити їх до їжі та води; вони вже орієнтуються у просторі та ймовірність їх загибелі зводиться до мінімуму. І вам буде легше, тому що в перші дні життя молодняку, за ними потрібен ретельний догляд:
Тому щоб набратися необхідного досвіду, вперше візьміть курчат. Вибираючи поголів'я, звертайте увагу на ознаки, що вказують на здорові особини:
Не сподівайтеся, якщо курча спочатку мляве і малорухливе, що воно переросте - швидше за все, воно вже захворіло, вилікувати його буде проблематично і затратно.
Для вирощування птиці існує велика кількість різновидів кормів. Їх можна купити у готовому вигляді або приготувати самому. Готові суміші відрізняються за назвою: стартовий, відгодівельний, фінішний. Вони продаються відразу в упаковці та мають гранульований вигляд. Зручний варіант для тих, хто не хоче займатись підготовкою їжі самостійно. Але це більш витратно і я розповім, як заощадити і приготувати комбікорм самостійно.
Так як стартовий та відгодівельний корм я купую, тому покажу, як приготувати фінішний комбікорм. Потрібно придбати в необхідних пропорціях такі компоненти і змішати. Наприклад, ви хочете отримати 100 кг суміші (його вистачить якраз на 20 голів), тоді вам потрібно:
Це харчування можна вводити з 30 днів до забою. У літній період додавайте зелень, яка додатково збагачуватиме організм вітамінами.
Кобб 500 і Росс 308 рекомендується періодично "пропаювати" наступними препаратами, які можна придбати у ветеринарній аптеці. Багато хто про це не згадує, але я це практикую:
Ці процедури підтримають імунну систему молодняку та підвищать їхню продуктивність.
Бройлери дуже чутливі до зміни мікроклімату у приміщенні. Намагайтеся дотримуватись наступних рекомендацій:
У багатьох джерелах вказується про дотримання режиму годування, але спочатку не зациклюйтеся на періодичності. Як показала практика, ви можете засипати порцію їжі цілий день і підсипати у міру її витрати. Жодних негативних моментів при цьому не помітите.
Для початку розведення курчат Ви можете придбати їх на нашому сайті. У нас завжди є добовий бройлер з яйця виробництва України - Кобб 500 і Росс 308 , а також з яйця виробництва Угорщини - Кобб 500 і Росс 308 . Ми доставляємо молодняк власним транспортом як в роздріб так і оптом. Пташенята вже чекають на вас!Починайте розводити курча, Житиме із задатками орлята. Треба частіше лише годувати Для того, щоб найкращим бути. На столі він буде цар Хочеш пар, а хочеш жар!
Маслій Володимир