Навіть дотримуючись ідеальних умов вирощування іноді виникають проблеми з бройлерами. Птах може захворіти, показувати поганий приріст, мати незадовільний вигляд тощо. Найчастіше спостерігається така проблема, як падіння бройлерів на ноги. Забігаючи наперед, скажімо — здебільшого вина за це лежить на самому фермері, аніж на птиці та її завдатках.
Набутий досвід дозволить у майбутньому самостійно швидко визначати першопричину цієї проблеми. Як показує практика, пташенята починають падати тільки після набору значної маси , оскільки їм стає важко стояти на лапах. Якщо ж ця картина спостерігається у добових бройлерів, то це привід задуматися.
Як експеримент (якщо проблемних особин у вас небагато) візьміть бройлера і відсадіть його. Спочатку дайте два дні поспіль порцію антибіотика "Байтрил" з розрахунку 0,5 мл на 1 літр води і змінюйте рідину двічі на день. Після чого, якщо стан не покращиться, вводьте вітамінний комплекс "Ловіт" - він розрахований на заповнення організмом недостатнього кальцію і вітаміну D. Після застосування цих процедур з великою ймовірністю пташеня знову виявиться здоровим.
Птах повинен обов'язково перебувати на свіжому повітрі - винятком становить добовий бройлер, тому що він ще не зміцнів і залишається сприйнятливим до негативних факторів. А для інших ультрафіолетове випромінювання буде корисним і простимулює гарне зростання м'язової маси, запобігаючи появі багатьох захворювань.
Якщо можливості для вигулу немає, то компенсувати цей недолік можна постійним "пропоюванням" вітамінними комплексами - "Чиктонік" або "Ловіт". Обидва препарати можна знайти в аптеці, і вони коштують досить дешево.
Важливим для молодняку, який падає на ноги, є провітрювання. Не забувайте відкривати приміщення для надходження свіжого кисню з вулиці. Крім повітря, у кімнаті нормалізується вологість, зайвий рівень якої може спровокувати появу гельмінтів. А вони у свою чергу призведуть до падіння пташенят.
Якщо дозволяє обстановка, курчат, що впали на ноги, можна пересадити в окреме місце до моменту одужання. Це допоможе їм швидше оклематися та убезпечить їх від травм, які можуть завдати інші бройлери. До того ж догляд за молодняком у такому разі буде ефективним, тому що ви зможете ретельніше відстежувати тенденцію розвитку хвороби і простежувати стадії одужання.