Бройлери вимагають ретельного підходу до організації як умов проживання, а й правильного годування. Результативність збільшення ваги безпосередньо залежить від якості комбікорму, його збалансованості, наявності вітамінів і мінералів. Дотримуючись вимог можна розраховувати на гарний забій - м'ясо птиці буде ніжним, ситним і дієтичним.
Починаючи з першого дня, добовий бройлер потребує повно раціонної їжі і не варто чекати, поки він зміцніє, підросте тощо. Так як птах при правильних розкладах повинен прожити 50-60 днів до вибою, то чим раніше ви почнете правильну відгодівлю - тим краще.
У цей період пташенята потребують ретельного догляду. До моменту покупки, організуйте місце, де вони спочатку житимуть. Як тільки обґрунтуються - як правило, на це йде 1 день, починайте годувати не менше 8 разів на добу.
Для збалансованого харчування застосовуємо спеціальний комбікорм - Старт. Продається він на пташиному ринку та повністю готовий до вживання. У ньому містяться важливі речовини: білок, вуглеводи, жири, мікроелементи та вітаміни, необхідні у перші дні. Розрахований такий склад на відгодівлю молодняку до 25 днів. Далі слід змінити раціон.
Дуже важливо: якомога раніше почати курс "пропаювання" антибіотиком. Для цього підійде препарат "Байтрил", що зарекомендував себе. Знайдете його у ветеринарній аптеці у рідкій формі. Рекомендоване дозування – 0,5 мл на 1 літр води.
Починаючи з 7 дня і весь наступний тиждень, робіть "пропаювання" пташенят вітамінами. Для цього відмінно підходить препарат Чиктонік. Поставляється він у рідкій формі, а купити його можна у будь-якій ветеринарній аптеці. Розводьте суміш двічі на день - 1 мл на 1 літр води. Обов'язково міняйте воду вранці та ввечері, оскільки препарат окислюється на повітрі та швидко втрачає свою ефективність. Свіжа порція дозволить наситити організм молодняку повною мірою.
Можна прочитати на сторонніх ресурсах, що додатково додають риб'ячий жир, крейда та інше. Однак якщо ви використовуєте готовий корм, то в ньому містяться необхідні речовини і не слід порушувати цей баланс. Тут правило "Більше - значить краще" взагалі не діє.
З 11 дня поступово знижуйте кількість прийомів їжі та скоротите їх до 6 разів на добу. У цей час у курчат починають виявлятися перші ознаки дорослих особин: прокльовуються пір'їнки і сходить перший пушок, а на голові стає помітний гребінь.
Саме в цей період - з 14 дня починають профілактику "кокцидіозу" (зараження гельмінтами). У ветеринарній аптеці купується вже перевірений препарат під назвою "Байкокс". Він недорогий і на курс потрібно лише 2 ампули з розрахунку – 1 шт. на 1 л води. Однак усе залежить від кількості поголів'я — наприклад, для 20-25 пташенят цього буде достатньо, далі кожні 50 голів вимагатимуть ще по 2 дози. Пропаюють птицю 2 дні поспіль, не обмежуючи при цьому в їжі та продовжуючи звичайний раціон.
До цього терміну організм молодняку зміцнів, він не такий сприйнятливий до хвороб та негативних факторів. Є сенс переводити на 5-разове годування. Саме з цього моменту стартує друга фаза — відгодівля за допомогою комбікорму “Рост”, який також можна знайти на пташиному ринку.
Наближаючись до позначки 30-денного змісту, вага однієї особини становитиме 1100-1300 грам. Це хороший показник, який показує, що молодняк здоровий, правильно розвивається і ні чого не потребує. Однак трапляються випадки, коли вага не дотягує до потрібної позначки. Тому для вас ми підготували докладну статтю, де описуються основні проблеми набору маси та як боротися з поганим апетитом.
Для тих, хто бажає заощадити на харчуванні, при цьому, не зменшивши його якості, ми підготували спеціальну статтю, в якій розповідаємо, як приготувати самостійно комбікорм для бройлерів . У результаті в нас вийде необхідний обсяг їжі для молодняку, що нічим не поступається магазинним варіантам, що випускаються в гранульованому вигляді.
Також не забувайте щодня прибирати послід, тому що в цей період спостерігається посилене виділення продуктів життєдіяльності поголів'я. Це дозволить уникнути появи концентрації аміаку, що згубно впливає на здоров'я птиці. В іншому випадку можлива поява проблем із серцево-судинною системою, може утруднюватися дихання і як наслідок — погіршиться апетит і буде видно занепад сил.