Бройлер – спеціально виведена порода курей, орієнтована отримання м'ясної продукції. Група містить у собі велику кількість видів, що відрізняються за умовами утримання та режимами годівлі. Саме ці два фактори впливають на швидкість набору маси та зростання курчат. І чим ідеальні умови створені спочатку, тим краще кінцевий результат можна буде спостерігати.
Мета селекціонерів – отримати гібрид курки, яка набиратиме масу за короткий період із найменшими витратами. Такі операції не пов'язані з генною інженерією і не мають на увазі генну модифікацію. Усі породи виводяться виключно шляхом схрещування птиці.
Селекція має на увазі виведення птиці, яка буде менш сприйнятлива до навколишнього середовища, невибаглива до їжі та режиму годування. М'ясні кури відрізняються масивним тулубом, короткими лапами та невеликою рухливістю.
Як і інші види курей, бройлери можуть нести яйця. Питання лише у доцільності – зазвичай перші яйця виникають після 5-6 місяців; а оптимальне час утримання бройлера до забою ~60 днів. Далі припиняється інтенсивний набір маси, збільшується обсяг споживаної їжі як наслідок – підвищення витрат за зміст.
Щоб отримати велику кількість яєць, рекомендується заводити яєчні породи курей, які мають відповідні для цього характеристики. Бройлер може нести всього до 170-180 яєць на рік, коли " несушка " зможе давати до 300 шт. Як альтернатива можна розводити м'ясо-яєчні породи, які зможуть набирати м'язову масу і одночасно давати хорошу кількість яєць.
Для домашнього вирощування було виведено експериментальним шляхом два види курчат, які найбільш вигідні, приносять велику користь із найменшими витратами.
Порода бройлера відрізняється особливо великим розміром тушки з характерним жовтуватим відтінком шкіри. Високий відсоток “виживання” – з 25 шт., лише 1-2 губляться. Невеликі витрати корму – 4,0-4,5 кг. У середньому виходить на одного птаха витрачається 35-40 грн. Однак кінцева сума залежатиме від:
У віці 35-45 днів маса сягає вже 2,5 кг. Деякі вважають за краще витримати ще кілька днів для підрощування. Однак після 55-60 дня спостерігається різке зниження набору ваги та підвищення споживання корму, що позначається на економічній доцільності. Кожен, хто хоче завести м'ясну породу птиці, розраховує на якісне екологічно чисте м'ясо за низькою собівартістю.
Генетичні особливості цієї породи можна виділити її білим густим оперенням, яке відрізняє курей серед інших. Добовий бройлер має жовте оперення. Вже через 18-20 діб “пушок” починає сходити, і курчата починають набувати свого природного забарвлення. До 35-40 дня, шкірка у птиці набуває природного жовтого відтінку, характерного саме для цього виду. Навіть якщо давати непігментований корм, то кури все одно змінять своє забарвлення.
У результаті КОББ-500 має одну з найвиграшніших позицій.
Бройлери відрізняються масивною грудною клітиною, яка випинається вперед, мають потужні стегна, широко розставлені короткі лапи, невеликі крила та яскраве біле оперення.
Пташенята універсальні, що володіють наступними перевагами:
Для селекції цього птаха було використано 5 порід курей. У результаті вони втратили свої “материнські” інстинкти, тому виведення їх відбувається лише інкубаційним методом. Бройлер невибагливий і здатний дати цілком життєздатне потомство. Виживання становить до 98-99%, що є відмінним показником.
Ця порода показує не тільки покращену несучість (до 200 яєць/рік), але й має швидкий темп набору маси тушки для швидкого забою. Вже через 50-60 днів птах важить понад 2,5 кг і має якісне дієтичне м'ясо.
Кури РОСС-308 відмінно підходять як для домашнього, так фермерського господарства. Універсальна порода зможе дати оптимальну кількість добрих великих яєць і відмінно підійде для забою.
Якщо ви хочете отримати швидкий приріст і високоякісне дієтичне м'ясо з найменшими витратами – саме ці два види будуть найоптимальнішими.
Суб'єктивно оцінюється тільки колір шкіри. Якщо вам більше імпонує жовтуватий відтінок, то вам підійдуть курчата КОББ-500 , якщо віддаєте перевагу тушці після вибою білої, то віддавайте перевагу РОСС-308 .
Вибирайте Кобб п'ятсот, Найкраще з усіх порід! Триста вісім курчат Росс, Купує лише бос!
Маслій Володимир