Бройлери відрізняються воістину блискавичними темпами зростання - всього за півтора місяці можна отримати тушку вагою близько 2 кілограми. Це вже оброблений птах, без лап, нутрощів і т.д. Чому ж вони ростуть так швидко, набираючи велику м'язову масу, адже курчата від звичайної несушки до двох місяців навряд чи важать 700 грамів?
Весь секрет скоростиглості бройлерів у їхньому походженні – вони не порода курей, а крос. Простіше кажучи, це гібрид, у створенні якого взяли участь кілька різних вихідних форм. Є бройлери, курчата яких вийшли від курки однієї породи та півня іншої. Це найпростіший, дволінійний гібрид – взято лише дві батьківські лінії.
А є й складніші варіанти, коли одержання курчати бройлера схрещується гібридна курка, тобто. вона вже сама крос двох різних порід, і півень іншого виду. Це вже трилінійний гібрид. А деякі кроси бройлерів та чотирилінійні.
Навіщо такі складнощі може запитати хтось. Весь секрет у генетиці.
Для того щоб вийшли саме курчата саме бройлера, батьківські лінії не обов'язково будуть великих порід. Рекордні темпи зростання бройлерних пташенят пояснюються цікавим генетичним явищем – гетерозисом. Якщо дуже спростити спеціальні терміни, виходить, що потомство набуває від батьків найкращі якості, ще й посилюючи їх.
Так, при створенні бройлерів Кобб 500 , добових курчат яких можна купити з доставкою по Україні , селекціонери використовували породи курей, які добре набирають масу. В результаті схрещування вийшов птах, який не тільки добре, а й дуже швидко набирає вагу. Ось і є ефект гетерозису. Курчата бройлерного напрямку ростуть швидко саме завдяки йому, а не через спеціалізовані корми. Правильне харчування пташенят, особливо на перших днях життя, безумовно, дуже важливе. Але не відіграє вирішальну роль. Це легко перевірити, якщо пташенята від звичайної курки посадити в брудер до бройлерів і годувати разом з ними. У кращому разі курча-простий просто ростиме лише трохи швидше від своїх побратимів, а в гіршому – почне хворіти через надлишок білка, який його організм буде не в змозі переробити.
На жаль, гетерозисні властивості передаються лише першому поколінню гібриду. Простіше кажучи, якщо ви вирішите залишити вже кілька дорослих бройлерів і отримати від них яйця для інкубації, то з цієї витівки нічого вартого не вийде. Чому? З двох причин.
Ось такий цікавий, але одноразовий генетичний механізм допомагає отримати особливі за своїми властивостями нові лінії сільськогосподарського птаха.
Другий варіант, який деяким спадає на думку, щоб здешевити отримання курчати-бройлера - це самостійна інкубація.
Цей варіант має шанс на успіх, але при виконанні деяких важливих умов.
Перший, найважливіший пункт – у вас має бути надійний, вже перевірений постачальник інкубаційних яєць. Від якості вихідного матеріалу, в нашому випадку - яйця для інкубації залежатиме і кількість пташенят бройлера, що з'явилися на світ, і їх життєздатність.
А якість яйця – це не лише відсоток заплідненості. З цим, як правило, все гаразд – птахівницькі комплекси дають гарантію в 95%-98%. Але ось вивідність залежить і від того, як майбутні бройлери їхали з птахофабрики, як зберігався інкубаційний матеріал перед відправкою до кінцевого споживача – тут необхідне суворе дотримання параметрів вологості та температури. І тимчасовий фактор дуже важливий - яйце придатне для інкубації всього протягом 7 днів, після того, як його знесла курка. Всі курчата, що вилупилися, яких Ви можете купити на сайті Ципочка , надходять у вигляді яєць з птахівницьких комплексів Німеччини, Франції та України. Доставку ми здійснюємо власними машинами з клімат-контролем, тому ми гарантуємо найвищу якість інкубаційного матеріалу.
Другий архіважливий момент – у яких умовах проходитиме виведення пташенят. Простіше кажучи, який у вас інкубатор. Саморобний раритет, зібраний зі старої тумбочки, пари ламп розжарювання та знайденого на антресолях реле – не варіант. І простенький пінопластовий, який продають для використання в особистому підсобному господарстві – також. Для успішного виведення бройлерів потрібно не тільки суворо дотримуватись температури інкубації аж до десятих часток градуса, але й забезпечувати правильну вологість та оптимальний режим припливно-витяжної вентиляції. Якщо ваш інкубатор здатний на це, тоді з добрих яєць вам гарантовано вихід пташенят бройлера на рівні 85-90% від закладеної кількості. Якщо ж сумніваєтеся у здібностях електричної квочки, тоді й ризикувати не варто.
Таким чином, можна підбити підсумок - отримати від власноруч вирощеного бройлера потомство просто нереально. Курчата, звичайно, в якійсь кількості вилупляться, але рости також стрімко навіть за найідеальніших умов і збалансованого харчування не стануть. І виною тому генетика. Тому всі пташники та великі ферми обирають шлях купівлі готових курчат .
Купуйте від бройлерів наших курчат, М'ясну породу гурмани хочуть! І нехай не літають вони як орли, Немає смачнішого на грилі нікого, ніж вони!
Маслій Володимир